سراب 1365
زیرنویس فارسی

سراب 1365

ناصر فرهمند، معلم ریاضی شهرستان، با اصرار همسرش خود را به مركز منتقل می كند. از همان آغاز با مشكلات گوناگون مالی رو به رو می شود. فرزندشان گم می شود. دوست و همكار سالمند ناصر با تلاش بسیار كودك را می یابد و بر اثر خستگی و هیجان سكته می كند و می میرد. ناصر تصمیم می گیرد به شهرستان باز گردد. زن ابتدا خانه را به اعتراض ترك می كند ‌اما در پایان با همسرش و فرزندش همراه می شود.

فرار از حجله 1354
زیرنویس فارسی

فرار از حجله 1354

نبی (منوچهر طایفه) و نگار (نوش آفرین) به یكدیگر علاقه دارند؛ اما پدر (رضا رخشانی) و نامادری (شهناز) نگار به كمك چند اوباش در راه وصلت آن دو سنگ اندازی می كنند، و به نگار اطلاع می دهند كه نبی در حادثه ای كشته شده است. آنها مصمم هستند كه نگار را به عقد مرد میانسالی (مرتضی احمدی) درآورند. خودكشی نگار ناموفق می ماند، و پدر و نامادری اش او را پای سفره ی عقد می نشانند. نبی به كمك دوستش سلیمان (یدالله شیراندامی) نگار را در روز مراسم عقدكنان می رباید و به امام زاده ای می برد. عده ای مهاجم سلیمان را به شدت مضروب می كنند، و داماد با پناه گرفتن نبی در امام زاده مهاجمان را از تعرض به آنها باز می دارد. سلیمان در كنار نبی، از شدت جراحات، جان می دهد و نبی، به تلافی، مهاجمان را با چوب دستی مضروب می كند. سرانجام با رسیدن مأموران ژاندارمری مهاجمان دستگیر و نگار و نبی به هم می رسند.

چشمهایم برای تو 1371
زیرنویس فارسی

چشمهایم برای تو 1371

علی و مرجان دو دانشجویی هستند كه قرار است با یكدیگر ازدواج كنند. مرجان ناگهان پی می برد كه در آستانه مرگ قرار دارد و پذیرفتن این واقعیت آن هم در آستانه یك زندگی جدید برای او دشوار است. در نهایت مرجان با اهداء چشمان خود به یك دختر نابینا و كلیه هایش به بیماران نیازمند خود را برای پذیرفتن واقعیت آماده میكند…

به دادم برس رفیق 1357
زیرنویس فارسی

به دادم برس رفیق 1357

امیر، جوانی عیاش و فاسد است و حرفه اش فریب دختران و سوق دادن آنها به فحشاء‌ با یاری برادرش جاسم است. مهدی (كه خواهرش شیرین نتوانسته ننگ رسوایی را تحمل كند و دست به خودكشی زده است) و عبدالله (جوانی عیاش روستایی كه در جستجوی خواهرش گلی است) با یكدیگر همراه می شوند در حالیكه به شدت با یكدیگر مخالف هستند. امیر و جاسم این اختلاف را به نفع خود دامن می زنند. اما سرانجام برای از بین بردن عامل فساد، آن دو با یكدیگر متحد شده، امیر و جاسم را به سزای اعمال پلیدشان رسانیده و گلی را نجات می دهند.

غرور و تعصب 1355
زیرنویس فارسی

غرور و تعصب 1355

كریم به عصمت علاقه دارد؛ اما مادر عصمت دخترش را برای مصیب، كه در بندر كار می كند، در نظر گرفته است. مصیب، در سفر به تهران، با یك گروه قاچاقچی همسفر و دستگیر می شود. كریم نیز با توطئه ی قلی متهم به قتل و دستگیر می شود. در غیبت مصیب و كریم مادر عصمت می میرد، و عصمت با وساطت مرد شروری به دام قادر، كه كاباره دار است، می افتد. قادر از عصمت هتك حرمت می كند و او را در كاباره اش به كار وا می دارد. كریم و مصیب آزاد می شوند و به دنبال عصمت می گردند. همدستان قادر قصد اغفال دختری به نام فرشته را دارند كه مصیب او را می رهاند و به مادرش می سپارد. با همدستی كریم و مصیب، قادر به جرم قتل یكی از افرادش به دام مأموران پلیس می افتد و سرانجام كریم با عصمت و مصیب با فرشته پیمان زناشویی می بندند.

ملخ زدگان 1362
زیرنویس فارسی

ملخ زدگان 1362

مزارع پر محصول یك روستای كویری، در فصل برداشت گندم است. تلاش اهالی برای دفع ملخ ها بی نتیجه می ماند و محصول نابود می شود. چند تن از اهالی كه تاب تحمل این ضربه اقتصادی و روحی را ندارند خود را ملخ می پندارند و در جست و جوی گندم راهی بیابان ها و گندم زارها می شوند؛ و موقعی كه مزارع را خالی می بینند با هجوم به روستا اموال مردم را غارت می كنند. اهالی ابتدا با آنها مدارا می كنند، سپس در مرافعه ای خونین ملخ زدگان (ملخ شدگان) را از پا در می آورند. با نابودی آنها ر وستا آرامش خود را باز می یابد.

بمانی 1380
زیرنویس فارسی

بمانی 1380

در فیلم بمانی بیننده ی سرنوشت سه دختر ایلامی هستیم: اول مدینه دختری قالیباف است و چون با سربازی كه سفارش دهنده ی فرش به او بوده در شهر دیده می شود توسط برادر و دوست برادرش كشته می شود. آن ها معتقد بودند كه مدینه فاسد شده بود. دومین دختر نسیم است كه در رشته ی پزشكی قبول شده و پدر مخالف تحصیل اوست اما نسیم سركلاس می رود، و وقتی پدر می فهمد به دانشگاه می رود و با كتك مفصلی او را از سر كلاس به خانه می برد نسیم با این وضع تصمیم به خودسوزی می گیرد ولی با درصد سوختگی بالا زنده می ماند. سومین دختر بمانی است. پدرش كارگر ساده ی شهرداری است و چند تن فرزند دارد. صاحبخانه كه پیرمردی 65 ساله است تقاضای ازدواج با بمانی را دارد تا از كرایه خانه های عقب افتاده چشم پوشی كند. پدر موافقت می كند و علیرغم میل بمانی ازدواج سرمی گیرد. بمانی در خانه ی شوهر تنها یك خدمتكار است و به این خاطر به خانه ی پدر می رود و خودسوزی می كند اما زنده می ماند و به خانه ی شوهر برگردانده می شود اما شوهر او را طلاق می دهد. بمانی فرار می كند و به قبرستانی می رود و با پیشنهاد مرد مرده شور شمع و گلاب می فروشد و آن جا ساكن می شود.

زندان دوله تو 1363
زیرنویس فارسی

زندان دوله تو 1363

یك گروه پنج نفره از اعضای جهاد سازندگی، كه به كردستان اعزام شده اند مشغول ساختن مدرسه هستند. از سوی خوانین محلی و اعضای حزب دموكرات كردستان ایران مورد آزار قرار می گیرند. تعدادی از آنان از جمله مهندس گروه و برادرش به دست دموكرات ها گرفتار می شوند. مدتی بعد این گروه را به همراه تعدادی دیگراز زندانیان به «دوله تو» منتقل می كنند. در زندان جدید یك درجه دار ارتش ـ كه مخالف جمهوری اسلامی است و در موقع فرار از مرز دستگیر شده ـ با موعظه های جهادگران به آنان می پیوندند و پس از ماجراهایی اعدام می شود. زندانیان با برگزاری نماز جماعت و جلسه دعای كمیل مخالفت خود را نشان می دهند. دموكرات ها، كه درگیر مشكلات اقتصادی و سیاسی هستند، تصمیم می گیرند منطقه را ترك كنند و به آن سوی مرز بروند. برای از بین بردن زندانیان قرار بر این می گذارند كه هواپیماهای عراق زندان دوله تو را بمباران و زندانیان را قتل عام كنند.

یاران 1372
زیرنویس فارسی

یاران 1372

بهرام، كه یك مبارز سیاسی تحصیل كردة خارج از كشور است و در فنون رزمی هم مهارت دارد، توسط پدر همسرش شیرین، كه یك تیمسار است، مورد تعقیب قرار می گیرد. تیمسار از این كه یكی از آشنایانش مبارزی علیه رژیم شاهنشاهی از كار درآمده، ناراحت است و برای اعاده ی حیثیت می خواهد بهرام توسط خود او دستگیر شود. بهرام از خانه ی دوستش جمال با شیرین تماس می گیرد و نشانی خانه ی جمال را به او می دهد. شیرین نزد او می رود، غافل از این كه زیرنظر بوده و نیروهای امنیتی را با خود به آنجا كشانده است. بین آنها و بهرام و شیرین نبرد در می گیرد و جمال به كمك آنها می آید و با اتومبیلش از محل حادثه دورشان می كند، تا به یك مراسم عروسی در روستایی كوهستانی بروند. تیمسار این بار با گروه ضربت ویژه رد آنها را پیدا می كند و به روستا می رود. به دستور او، نیروهای پاسگاه محلی، كه نتوانسته اند بهرام را بیابند، بازداشت می شوند و گروه ضربت نیز سرانجام بهرام، شیرین و جمال را دستگیر می كنند. با حمله ی اهالی روستا آنها می گریزند و شیرین دستگیر می شود. اهالی روستا به گلوله بسته می شوند. عاقبت بهرام و جمال با همكاری نظامیان پاسگاه به پیروزی می رسند. جمال كشته می شود و هلی كوپتر تیمسار با رگبار گلوله ی روستاییان سقوط می كند و شیرین نجات می یابد.

شارلاتان 1345
زیرنویس فارسی

شارلاتان 1345

بهرام سال ها پیش همسرش نسرین را موقع زایمان از دست داده و با دخترش نسرین و مادرش زهرا زندگی می كند. او با دو دوستش جواد و حسین وز با جیب بری زندگی می كنند. آنها با دختری به نام نسرین آشنا و در كارخانه ی پدرش ارباب سهراب خان مشغول كار می شوند. جوان شیادی به نام كامبیز، كه درصدد ازدواج با نسرین است، با همكاری خواهرش و دوستانش گاوصندوق كارخانه را به سرقت می برند و بهرام را متهم به سرقت می كنند. سهراب خان بهرام را با پرخاش از خانه و دخترش دور می كند،، تا این كه حسین وز از موضوع سرقت گاوصندوق مطلع می شود و با همكاری بهرام و جواد درصدد به دام انداختن كامبیز و افرادش برمی آیند. سارقان كه مادر و دختر بهرام را گروگان گرفته اند با مداخله ی پلیس به دام می افتند، و سهراب خان با دیدن زهرا اعتراف می كند كه او و بهرام همسر و فرزند گمشده اش هستند و نسرین دختری سرراهی است كه او برای پركردن جای خالی آنها بزرگ كرده است. بهرام با اكراه پدرش را كه متنبه شده می بخشد و همگی زندگی تازه ای را ‎آغاز می كنند.