نخاله قهرمان 1345
زیرنویس فارسی

نخاله قهرمان 1345

فرزین مكانیك جوانی است كه در كارخانه ی آقای دولتمند كار می كند. او با خاطره، دختر دولتمند، آشنا می شود و به تدریج به هم دل می بندند. وردست شوخ طبع فرزین نیز به دوست خاطره علاقه مند می شود. دولتمند با این وصلت مخالف است و تصمیم دارد دخترش را به عقد مهندس جیمی درآورد، كه نامزدی فرنگی به نام ماریا دارد. با حضور ماریا در محفل آن ها همه چیز به هم می ریزد و دولتمند كه شیفته ی جوانمردی فرزین شده به ازدواج دخترش با فرزین رضایت می دهد.

وكیل 1 1365
زیرنویس فارسی

وكیل 1 1365

احمد شاه بار و بنه خود را می بندد و سفر سومش را به اروپا آغاز می كند. سلطنت قاجار رو به پایان است.دو برادر به نام های مطیع الدوله و ارفع الملك، از بزرگان ایل قاجار می كوشند با اكثریت آراء به مجلس راه یابند. مراد، مباشر مطیع الدوله آن دو را به جان یكدیگر می اندازد. مطیع الدوله به همكاری با سفارت انگلیس تن می دهد و ارفع الملك دست یاری به سوی سفارت شوروی دراز می كند. اقدامات خودسرانه آن دو نقشه و روابط بزرگان ایل قاجار را به هم می ریزد. دو برادر در انتخابات شكست می خورند و مراد به زودی در می یابد كه نو كیسه های تازه به قدرت رسیده از سیاست گذاران قبلی به مراتب حیله گرترند.

خانه آقای حقدوست 1359
زیرنویس فارسی

خانه آقای حقدوست 1359

آقای حقدوست انسانی است پاكباخته، كه تنها آرزویش داشتن خانه است كه سرپناهش باشد. او سرانجام صاحب كلبه ی محقری می شود كه به رغم كمبودها و مشكلها از داشتن آن به خود می بالد. اما این آسایش و شادی كوچك دیری نمی پاید؛ حقدوست پس از مدتی با خانواده ی محروم و دربدری روبرو می شود كه بیش از او نیازمند سرپناه اند. خانه را به آنها واگذار می كند و خود خانه به دوشی را از سر می گیرد.

هی جو 1367
زیرنویس فارسی

هی جو 1367

جعفر پناهی، كارمند اداره ی نقشه برداری، از طریق كتاب «دایركت متد» با قهرمان خیالی خود، جو محشور است. نزدیكی جعفر به جو موجب دوری او از خانواده و نامزدش می شود. جعفر در سفری دریایی به غرب دوشادوش جو رستوران و پمپ بنزینی را احداث و اداره می كند. با بتی، دختر عموی جو، ازدواج می كند و در درگیری با گروهی تبهكار آن ها را از پا در می آورد. بالاخره واقعیت بر خیال او پیروز می شود.

زنگها 1364
زیرنویس فارسی

زنگها 1364

در یك شهر، تعدادی از ساكنین توسط تلفن تهدید به مرگ می شوند. افراد پلیس در جستجوی قاتلین هستند اما موفق نمی شوند و هر روز قتلها طبق قرارهای تلفنی انجام می گیرد. خبرنگار روزنامه ای برای دنبال كردن قضیه قتلهای تلفنی مأموریت ویژه می گیرد. پلیس به همه از جمله خبرنگار ویژه روزنامه، مظنون و مشكوك می شود تا اینكه خود خبرنگار نیز با تلفن تهدید به مرگ می شود و در موقع فرار از دست قاتل با اتومبیل خود در دریا سقوط می كند.

سفر پرماجرا 1374
زیرنویس فارسی

سفر پرماجرا 1374

محسن تابان بعد از ازدواج با آهی راهی سفر می شوند. در جاده، پلیس مشغول بازرسی اتومبیل ها می باشد تا سارقینی را كه موجودی صندوق یك كارخانه را با خود برده اند دستگیر كند. اما سارقین با استفاده از یك لحظه غفلت محسن ساك محتوی پولها را در باربند ماشین آن ها جاسازی می كنند. در جاده ساك از روی باربند می افتد و ماشین بعدی كه سرنشینان آن زن و شوهر جوانی هستند ساك را به محسن و آهی تحویل می دهند.محسن و آهی بعد از مستقر شدن در یك هتل تازه متوجه شباهت ظاهری ساك می شوند. در همین زمان یكی از سارقین برای بردن پول به زور به اتاق آن ها می آید. خوشحال شده، از تحویل آن ها به مرد سرباز می زند و سارق با ضربه ای بیهوش نقش زمین می شود. زن و شوهر كه فكر می كنند مرد را كشته اند، او را در صندوق عقب می گذارند و از هتل فرار می كنند اما در راه سارق به هوش می آید و ماشین را با پولها می برد، زن و شوهر جوانی كه ساك را در جاده به محسن و آهی تحویل داده بودند ماشین آن ها را می بینند و به مرد مشكوك می شوند، آهی و محسن هم از راه می رسند و با كمك هم بعد از یك تعقیب و گریز طولانی سارق را دستگیر می كنند و پول ها را هم به صاحبانش برمی گردانند.

دلاوران كوچه دلگشا 1371
زیرنویس فارسی

دلاوران كوچه دلگشا 1371

فیلمساز سالخورده ای، پس از دریافت جایزه جشنواره، زمانی كه در خانه اش به آلبوم قدیمی فیلم های جفتی نگاه می كند، دوران كودكی را به یاد می آورد:جمال كودك خردسال بی مادری است كه عاشق سینما است، در حالی كه پدرش سركار سارنگ سانسورچی اداره نظمیه است و شب های جمعه با گرفتن مبلغی، به سینمای شهر می رود و فیلم ها را بازبینی می كند. صاعقه، جوان پرشوری كه شیدای سینما است، خواهر جمال را دوست دارد اما سركار او را قابل دخترش نمی خواند و منتظر بازگشت پسر رئیس نظمیه از سفر تركیه است. در عین حال خود سركار سارنگ كه زنش را سال ها پیش از دست داده، به گلدونه خانم مادر صاعقه ارادت دارد و هر روز به بهانه ای به كافه ای كه او اداره می كند می رود. گلدونه خانم نیز كه به سارنگ بی توجه نیست، به او توصیه می كند برای معالجه دل دردش پیش دكتری برود كه در همسایگی سارنگ زندگی می كند اما از لحاظ سیاسی با حكومت «مسأله» دارد. سارنگ با اكراه می پذیرد. مهری، نوه دكتر، همبازی جمال است و تاكنون سارنگ مخالف رفت و آمد آنها با یكدیگر بوده است. از طرف دیگر صاعقه، ازدواج مادرش با سارنگ را منوط به قبول خودش به عنوان داماد او می داند. بالاخره به رغم مخالفت مادرزن سابق سارنگ كه با آنها در یك خانه زندگی می كند، هر دو عروسی به طور همزمان، پنهان از مادرزن، شكل می گیرد. در جریان عروسی، پدر سارنگ دچار سكته می شود و همه فكر می كنند كه مرده است. با ورود ناگهانی مادرزن، عروسی به هم می ریزد اما همین باعث بهبودی پدر سارنگ می شود كه او نیز به مادرزن سابق سارنگ علاقه مند است. دكتر دستگیر و تبعید می شود و از این میان تنها مهری و جمال از هم دور می افتند. در پایان به زمان حال باز می گردیم كه فیلمساز با حسرت به آلبوم فیلم های جفتی اش نگاه می كند.

آدم برفی 1373
زیرنویس فارسی

آدم برفی 1373

عباس خاكپور بعد از چند حركت شكست خورده برای گرفتن ویزای آمریكا، به پیشنهاد یك دلال ایرانی تغییر چهره داده و به ظاهر یك زن درمی آید. با این ترفند او می تواند ویزای مهاجرت به آمریكا را بگیرد. اما در این بین با زنی ایرانی (دنیا) آشنا می شود كه توسط شوهر سابقش به تركیه كشانده شده و آواره و سرگردان به حال خود رها شده است. خاكپور كه رفته رفته به زن دل بسته، فكر سفر به آمریكا را از سر بیرون می كند و تصمیم می گیرد به ظاهر قبلی خود بازگشته با دنیا ازدواج كند و به ایران باز گردد.

مدرك جرم 1364
زیرنویس فارسی

مدرك جرم 1364

پیش از انقلاب هنگام بازدید نخست وزیر از شهرداری، عده ای از كارمندان با وی عكس یادگاری انداخته اند. پس از انقلاب عده ای زمین خوار و دلال، كه به عكس مزبور دست یافته اند یكی از كارمندان به نام نعمت خادم زاده را تهدید می كنند تا درمعامله ی غیر قانونی زمین به آنان كمك كند و گرنه آنان عكس را در اختیار «هیئت پاكسازی» قرار خواهند داد. خادم زاده، كه لحظه به لحظه اخبار اعدام منسوبان رژیم گذشته را از رادیو و گوشه وكنار دنبال می كند مدتی پنهان می شود تا سرانجام به پیشنهاد همسرش با نوشتن نامه ای به دادستانی ماجرا را شرح می دهد. اما روزی كه مأمور دادستانی برای ابلاغ حكم برائت او می آید، خادم زاده از ترس می گریزد اما در حال فرار خبر حكم برائت و ترفیع مقامش را، به دلیل حسن خدمت، می شنود.

سایه خیال 1369
زیرنویس فارسی

سایه خیال 1369

حسین پناهی دژكوه، نویسنده یك‌لاقبای خیالباف به اصرار دوست ناشرش در محفلی شاعرانه شركت می كند و در آنجا، چیزهایی درباره «غلومی» شخصیت خیالی یكی از قصه هایش می گوید. برق شهر قطع می شود و در هیاهوی حمله هوایی دشمن، مجلس به هم می خورد و هر كس به سویی می گریزد. صبح روز بعد مأموران آگاهی برای تحقیق درباره سرقتی كه در همان محل انجام گرفته است، حسین پناهی را متهم به همدستی با غلومی می كنند و رد او را می خواهند. از سوی دیگر صاحبخانه پول پرست حسین پناهی كه همسر و فرزندانش را به خارج از كشور فرستاده و خودش هم قصد دارد به آنها ملحق شود توسط نوار و نامه های ارسالی فرزندش پی می برد كه همسرش با مردی اجنبی روابطی به هم زده و به بهانه گرفتن اجازه اقامت، از شوهرش طلاق می خواهد تا با آن مرد ازدواج كند. صاحبخانه در شبی در اوج كشمكش های روحی، می میرد. حسین پناهی و دوست موسیقی دان سلاخ‌اش در یك ماجرای عاشقانه به دختر ناشر دل می بندند، اما پس از كشمكش كوتاه مدتی با دوستش به نفع او كنار می رود. مادر دختر اصرار دارد كه او را به خواستگاری پولدار بدهد. در یك تبانی سه جانبه بین حسین، پدر دختر و دوست حسین، دختر به عقد عاشق واقعی اش درمی آید و سر خواستگار پولدار بی كلاه می ماند.